PROACE CITY lanceres til juni, men du kan allerede nu sikre dig, at være blandt de første, som får leveret den helt nye model.
PROACE CITY kommer i et bredt udvalg af modeller med både Medium og Long akselafstand, et varerum på op til 4,4 m3 m/SmartCargo, en lasteevne på op til 1.000 kg samt både benzin- og dieselmotorer med op til 130 hk og 8-trins automatgear.
BASE udstyrsniveauet tilbyder det mest nødvendige som el-betjente sideruder, radio med bluetooth og centrallås med fjernbetjening.
COMFORT udstyrsniveauet er ren luksus og udstyr som blandt andet SmartCargo, el-foldbare sidespejle, komfort førersæde, aircondition, fartpilot, Apple Carplay og el-opvarmelige sæder.
COMFORT ONE har den ultimative udstyrspakke og tilføjer 16” alufælge, nøglefri betjening, trådløs smartphone oplader, indfarvede kofangere, aut. A/C o.m.m.
Bemærk, at modeller på siden kan være vist med udstyr.
